“Műtárgysimogatás” a Múzeumi Világnapon

Nagy sikerrel zajlott  2015. május 16-18. közt a Gödöllői Városi Múzeumban a Műtárgysimogató címmel meghirdetett új programsorozat első alkalama. „A szépség belülről fakadó igénye hétköznapi használati tárgyakon” címmel bemutatott kamarakiállítás látogatói nem csak kézbe vehették (természetesen műtárgyvédelmi okok miatt csak cérnakesztyűben!) a kiválasztott és előkészített műtárgyakat, hanem játszhattak is egyet a tárgyakról készült részletfotók segítségével. Május 16-17-én, szombat-vasárnap egyéni látogatókat vártunk a programra, 18-án a tulajdonképpeni világnapon előre bejelentkezett csoportokat fogadtunk. 5 diákcsoport, azaz 120 diák érkezett ezen a napon a programra. A kiállítást rendező Fábián Balázs muzeológus és Ivókné Szajkó Ottília múzeumpedagógus mesélt a tárgyakról az érdeklődőknek. A program levezetésében segítségükre volt Kovács Noémi múzeumpedagógus.