Múzeumi Világnap
a Juhász Árpád kiállításban

Finisszázs – Múzeumi Világnap programja

Jól sikerült a Múzeumi Világnap megünneplése a Gödöllői Iparművészeti Műhellyel közös Juhász Árpád kiállítás zárónapján.
A GIM-Ház vendége volt a Múzeumi Sajtókávéház, ahol mind a a vendéglátó mind a Gödöllői Városi Múzeum bemutatkozhatott a budapesti múzeumi sajtónak. A kurátori tárlatvezetés után a Fóti Népművészeti Szakközép-, Szakiskola és Gimnázium népviselet bemutatója következett, ahol a végzett diákok diplomamunkáit mutatták be a mostani diákok a tanáraik vezetésével.
Közreműködtek:
Kundra Ildikó tanárnő,
Lencsés Károlyné tanárnő,
Landgráf Katalin művészeti vezető,
Matyó menyecske: Berekszászi Chintia (V. évfolyamos tanuló, textilrajzoló és modelltervező szak)
Matyó vőlegény: Weisz Roland (IV. évfolyamos tanuló, textilrajzoló és modelltervező szak)
Csömöri menyasszony: Koszorús Ketrin  (textilrajzoló- és modelltervező szakon végzett 2014-ben, diplomamunka: Csömöri menyasszony, jelenleg grafikus szakképzésen hallgató az iskolában)
Öltöztettek: Bognár Alexandra, Karlovics Nikolett, Drozdik Ilona, fotózott: Simon Dóra (V. évfolyamos tanulók, textilrajzoló és modelltervező szak)

Köszönjük a diákoknak és a tanáraiknak a bemutatót. 🙂 És köszönjük az iskola igazgatónőjének Kaudersné Madarász Zsuzsannának a lehetőséget!

május 18. hétfő
13.30: Múzeumi Sajtókávéház