GuideNow mobiltelefonos tárlatvezetés

A közelmúltban múzeumunkban bevezetésre került a “GuideNow” nevű mobiltelefonos tárlatvezető applikáció, amelynek segítségévek a látogatóink a kiállításban szereplő műtárgyakról a mobiltelefonjukra telepített alkalmazás segítségével juthatnak információhoz.

Az Egy újjáéledt közösség – A magyar cserkészmozgalom története című kiállításunkkal kapcsolatban csak az applikáción, míg további kiállításainkban egyenlőre csak a tárlók mellett elhelyezett tabletről tájékozódhatnak műtárgyainkról.

Az alkalmazást az alábbi honlap segítségével tölthetik le: http://guidenow.eu/home

Miután sikeresen telepítették, az alkalmazáson belül a múzeumok közül ki kell választani a Gödöllői Városi Múzeumot.

A fülhallgató ikonra kattintva a program automatikusan letölti a kiállítások anyagát, miután csatlakozott a “guidenow_godollo” nevű hálózathoz.

Ezt követően jelenek meg a tárlóink, amelyek közül választva látható lesz az aktuális tárló tartalma listába rendszerezve az egyes műtárgyakkal.

A listában szereplő műtárgyakról azokat kiválasztva megjelenik a vonatkozó információ.