Múzeumok Őszi Fesztiválja Gödöllő 2018

Sok szeretettel várjuk Önöket az alábbi programjainkon!

Óvodapedagógusok Napja – TERVEZZ VELÜNK!
2018. október 1. 15:00 – 17:00

A múzeumi foglalkozások és kiállítások ismertetése és népszerűsítése az óvodapedagógusok körében.

A program 2 részből állt.

1. Az óvodásoknak szóló több alkalmas és egyéb tematikus foglalkozások ismertetése. Az éves együttműködési megállapodások alírása.

2. A megújult cserkészettörténeti kiállítás („Egy újjáéledt közösség” – A magyar cserkészmozgalom története) bemutatása. A kiállítás 2018. tavaszán a Kubinyi Ágoston program támogatásával újult meg. Az új kiállítás attraktív eleme a legó terepasztal, a kicsik kedvence. A kiállításhoz kapcsolódó foglalkozás bemutatása.

3. Kötetlen beszélgetés az óvónőkkel az igényeik felmérésére, arra, hogy mit várnak az óvodák, milyen foglalkozásokra lenne még igény a múzeumban.

Ingyenes program! Regisztráció szükséges!

Múzeumi Őszbúcsúztató – IDŐUTAZÁS A BRONZKORBA – A BRONZKORI HÉTKÖZNAPOK HŐSEI
Kiállításmegnyitó

2018. október 13. 16:00 – 18:00

Időutazás a bronzkorba – A bronzkori hétköznapok hősei
A kiállítás két fő szálon keresztül mutatja be a bronzkori emberek hétköznapi, mégis kiemelkedő tevékenységét. Az egyik a szövés-fonás, a másik a fémművesség (bronzkovács).

A kiállítás tárgyi emlékeken alapszik, de látványos és innovatív installációja számos kiegészítő vizuális tartalmat ígér. A terem két oldalán párhuzamosan fut a két kézműves tevékenység bemutatása: nagyméretű nyomtatott molinókon és kisfilmeken keresztül ismertetik az érdeklődőkkel a szakmák fortélyait.

A látogatók így bepillantást nyernek a bronzkori életbe, megismerik a fent említett szakmák sajátosságait, valamint a korszak technikai színvonalát.

A kiállításmegnyitót október 13-án délután tartjuk, de a kiállítás maga 2019. március 24-ig megtekinthető.

Ingyenes program!

Mesterek és alkotók – AZ AGYAG EZER ARCA
2018. október 15. – 2019. március 22. 10:00 – 16:00

Ősi bronzkori technikával kerámia marokedény készítése. A foglalkozást keramikus-művész, múzeumpedagógus vezeti.

JEGYÁRAK:
Foglalkozás: 450 Ft / fő + belépőjegy ára

KEDVEZMÉNY:
Gödöllői iskolás csoportok esetében

Regisztráció szükséges!

Sétálj, gyalogolj, bringázz velünk! – Örökségi barangolás – KIRÁNDULÁS FELFEDEZŐKNEK
2018. október 21. 09:00 – 14:00

Sok olyan hely van a környéken, amely vonzza az érdeklődőket, de nincs esélyük egyedül, szakmai vezető nélkül megtalálni, ehhez nyújtunk mi segítséget. illetve a kirándulás során plussz információkhoz juthatnak a múzeum munkatársainak segítségével.
A kirándulás során plussz információkhoz juthatnak a múzeum munkatársainak segítségével a felfedezők. Külterületeken olyan érdekességek találhatók mint például az egykor volt földvárak a környéken, a babati templomrom, szarmata halomsírok, szentjakabi emlékek, első- és második világháborús emlékművek, síremlékek elrejtve a környékbeli erdőkben. Olyan kirándulásokat, felfedező túrákat szervezünk kalandos kedvűeknek, amelyek hiányoznak más intézmények kínálatából, és egy speciális réteget vonzanak. A programokat Fábián Balázs és Gecse Dániel munkatársak vezetik.

Ingyenes program! Regisztráció szükséges a gecse.d@godolloimuzeum.hu email címen!

Esőnap: október 28. 09.00 óra

Pincétől a padlásig – KERESSÜK EGYÜTT!
Később megadott időpontban. Tervezett időpont: november első hete.

Kerekasztal beszélgetés a régészetről.
Mi a régész, a régésztechnikus feldata, hogyan könnyíthetik meg egymás dolgát és az ő feladatukat hogyan könnyíthetik meg az amatőr fémkeresők?

Ingyenes program!

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!