Felfedezőtúra a régi vasúti vonal mentén

Kedves kirándulni vágyok!

Ismételten egy izgalmas és gazdag felfedezőtúrára szeretnénk invitálni mindenkit, aki érdeklődik a valódi helytörténeti kuriózumok iránt. Az alábbiakban ismertetjük a legfontosabb tudni valókat.

A tavalyi babati túránkhoz hasonlóan a részvétel ingyenes de regisztrációhoz kötött.

Regisztrálni az alábbi online űrlap segítségével lehet: https://bit.ly/2SJu2w9

Túra időpontja és kezdete: 2019. március 3. reggel 9 óra.
Ha az időjárás nem lesz megfelelő a túrát március 10.-én tartjuk, és erről előzetesen tájékoztatunk mindenkit. A túra időtartalma közel 8 óra, mely érinti Márisbesnyőt, Fenyvest, Szárítópusztát és az Egyetem környékét.

Gyülekező az gödöllői tűzoltóság melletti parkolóban.
Kérünk mindenkit, hogy akinek nehézségei akadnak és késéssel kell számolnia, az a 06-20-269-2007 telefon számon jelezze!

Google Maps GPS: 47.600055, 19.359669

Cím: Szent-Györgyi Albert utca elején a vasúti híd mellett.

Street View: https://bit.ly/2RDxzXz

A hatalmas nagy érdeklődés miatt szeretnénk felhívni mindenki figyelmét, hogy a megjelölt gyülekező helyen lévő parkolóhelyek előre láthatóan nem lesznek elegendőek ezért az alábbi környező parkolóhelyeket javasoljuk!

Az egyik a József Attila és Kiss József utca kereszteződése, illetve a két utca maga.

A másik meg a gödöllői Palotakert hévmegálló parkolója illetve környéke.

Kérünk mindenkit hogy 9 előtt érkezzenek meg a gyülekezőhelyre mert egészkor indítjuk a túrát!

A túra helytörténeti tartalma:

A Környék vasútépítésének története, Besnyő-patak forrás vidéke, a gödöllői földvár, A gödöllői országos összehasonlító alapvonal, Fácános kert, Zöldház és a Premontrei temető.

A túra 12 km hosszú és egyes részein erdős és bozótos terepen fogunk haladni. Szintemelkedése minimális, ezért nedves idő esetén könnyen sarassá válhat a talaj. Az idegenvezetést a múzeum munkatársai és önkéntesei nyújtják, akik a túra egyes pontjain helytörténeti előadást is tartanak.

Arra kérünk mindenkit, hogy a környezeti tényezőknek megfelelően készüljön és elégséges mennyiségű táplálékot és vizet hozzon magával.

Amennyiben további kérdésük merülne fel, a gecse.d@godolloimuzeum.hu-ra várjuk kérdésiket.

Ezen a linken elérhetőek a kirándulás során kiosztott képek

A tavalyi babati túra képei