Múzeumok Őszi Fesztiválja 2019

Ismét, újra TÜNDÉRKERT!
szeptember 23. 15.00 – 16.30

Óvodapedagógusok napja

A program 2 részből állt.

Ezen a szeptemberi találkozón zajlik az év eleji szakmai programegyeztetés és programkínálat felajánlás, valamint a múzeumi foglalkozások és kiállítások ismertetése és népszerűsítése az óvodapedagógusok körében.

1. Az óvodásoknak szóló több alkalmas és egyéb tematikus foglalkozások ismertetése. Az éves együttműködési megállapodások alírása.

2. 150 éve született Nagy Sándor. Ennek jegyében ismét útjára indítjuk a nagy sikerű Tündérkert 4 alkalmas programsorozatot az óvodások között.

3. Kötetlen beszélgetés az óvónőkkel az igényeik felmérésére, arra, hogy mit várnak az óvodák, milyen foglalkozásokra lenne még igény a múzeumban.

Ingyenes program! Regisztráció szükséges!

Felelős személy: Kovács Noémi múzeumpedagógus
E-mail: k.noemi.muzeum@gmail.com
Regisztráció ideje: 2019. szep. 09. 08:00 – 2019. szep. 19. 16:00

Múzeumpedagógiai foglalkozás

NAGY SÁNDOR 150 – Időszaki kiállításmegnyitó
2019.okt. 12. 16:00 – 18:00

Múzeumi őszbúcsuztató

Időszaki kiállítás Nagy Sándornak, a gödöllői művésztelep egyik alapítójának kiállítása, születésének 150. évfordulójának alkalamából.

Körösfői-Kriesch Aladár mellett Nagy Sándort (1869–1950) a Gödöllőn 1901 és 1920 között alkotó művésztelep alapítója. A rendkívül jó grafikusként számon tartott művész a 20. század eleji művészeti újításoknak megfelelően, így a gödöllői művésztelep céljaihoz kapcsolódva számos szellemes és praktikus iparművészeti tervvel jelent meg a magyarországi és külföldi kiállításokon. Iparművészeti terveiről ismert ornamentikája, a tervek, a kivitelezéshez szükséges fázisok papíron, pauszon történő megjelenítései az Országos Restaurátor és Restaurátorképző Központ segítségének köszönhetően tisztítva, teljes szépségükben kerülnek kiállításra, így az ide látogatók bepillanthanak a minták átvitelének technikáiba, azaz a művész műhelytitkaiba is.

Nagy Sándor festményei, grafikai és iparművészeti munkássága mellett maradandót alkotott a korban épülő vagy restaurált épületek díszítésében is.

A kiállítás megnyitójára október 12-én kerül sor 16 órakor. A megnyitó ingyenes.

A kiállítás október 13-ától látogatható a múzeum nyitva tartási idejében és rendjében, a szokásos belépőkkel.

Felelős személy: Őriné Nagy Cecília művészettörténész
Gödöllői Városi Múzeum, 2100 Gödöllő, Szabadság tér 5.
E-mail: orine.c@godolloimuzeum.hu

JEGYÁRAK:
A megnyitó ingyenes.
Október 13-átol belépők a pénztárban válthatók. 800 Ft-os áron. Kedvezményes jegyek: 400 Ft.

Bővebben: https://godolloimuzeum.hu/informaciok/latogatoi-informaciok/

Nagy Sándor

KUTYATÁR
2019. okt. 17. 08:00 – 16:00

Múzeumi őszbúcsuztató

Az állatok világnapja alkalmából összefognak a gödöllői iskolások, hogy megszépítsék a kutyák átmeneti lakhelyének, a Gyepmesteri telepnek a betonkerítését.

Gödöllőn immár hagyomány, hogy kétévente tavasszal az iskolák a múzeum irányításával kifestik a város központjában található aluljárót egy-egy téma köré építve a az alkotásaikat. Az állatok világnapja (október 5.) és a múzeum új Zsivajgó természet kiállításának megnyitása (november 16. délután 16 óra) alkalmából idén a Gyepi (Gyepmesteri telep) kérésére ősszel is összefogtunk, hogy megszépítsük a kutyák átmeneti lak

REGISZTRÁCIÓ SZÜKSÉGES!

Felelős személy: Kovács Noémi múzeumpedagógus
E-mail: k.noemi.muzeum@gmail.com

Gyepmesteri telep Gödöllőn

KÓDOLJ!

2019. okt. 24. 14:00
Az előadás októberben lesz, és később kerül pontos meghatározásra. Kérjük, figyeljék a honlapunkat!

Tudományos találkozások a múzeumban

Érdekel a titkosírás? Naplót írsz és titkosítanád? Itt az idő, hogy beletanulj! Segít Neked az FBI külső szakértője, a latin titkosírások tudója Vámos Hanna. Ki mondta, hogy a latin nem cool??? 🙂

Felelős személy: Kerényi B. Eszter
E-mail: kerenyi.b.e@godolloimuzeum.hu
Telefon: +36-204676302

KIRÁNDULÁSOK FELFEDEZŐKNEK 3
2019. okt. 20. 10:00 – 15:00
(Figyelem! Időpontmódosítás történt! Az eredeti szombati napot (október 19.) vasárnapra módosítottuk (október 20.)

Sétálj, gyalogolj, bringázz velünk!

A környék vonzza az érdeklődőket, viszont az igazán izgalmas helyek felfedezéséhez ajánlatos egy szakmai vezető! Múzeumi munkatársaink segítségével a résztvevők érdekes információkhoz juthatnak a kirándulás során.

A kirándulás során plusz információkhoz juthatnak a múzeum munkatársainak segítségével a felfedezők. Külterületeken olyan érdekességek találhatók, mint például az egykor volt földvárak a környéken, a babati templomrom, szarmata halomsírok, szentjakabi emlékek, első- és második világháborús emlékművek, síremlékek elrejtve a környékbeli erdőkben. Olyan kirándulásokat, felfedező túrákat szervezünk kalandos kedvűeknek, amelyek hiányoznak más intézmények kínálatából, és egy speciális réteget vonzanak. A programot Fábián Balázs és Gecse Dániel munkatársak vezetik.

Ezen alkalommal a haraszti városrész érdekességeit barangoljuk be.

Indulás: a Pozsonyi csata emlékművétől.

Esőnap: október 27., vasárnap 10.00 óra.

REGISZTRÁCIÓ SZÜKSÉGES!
Regisztrálni az alábbi linken lehetséges!

Regisztráció: 2019. okt. 07 08:00- tól 2019. okt 17 16:00-ig

Felelős személyek: Fábián Balázs, Gecse Dániel